حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی – 4 نکته برای پیشگیری از آن

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 15 تیر 1400 توسط SORAYA

حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی

حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی می‌تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد تجربیات و آمارها نشان می‌دهد که بیشتر افراد بزرگسال حتی شده یک‌بار در روز هم از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند البته جای تعجب ندارد که پوست شما نسبت‌به آن‌ها واکنش نشان دهد.

همان‌طور که می‌دانید پوست یکی از اعضای بدن است که سرتاسر آن را پوشانده‌است و نسبت ب مواد بیرونی از خودش واکنش نشان می‌دهد درواقع پوست باعث می‌شود که شما بتوانید لوازم آرایشی را روی آن اجرا کنید اما اگر زمانی‌که به آن حساسیت نشان بدهد نه‌تنها باعث زیباتر شدن نمی‌شود بلکه مشکلات زیادی را هم به‌دنبال دارد.

حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی می‌تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد تجربیات و آمارها نشان می‌دهد که بیشتر افراد بزرگسال حتی شده یک‌بار در روز هم از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند البته جای تعجب ندارد که پوست شما نسبت‌به آن‌ها واکنش نشان دهد.

همان‌طور که می‌دانید پوست یکی از اعضای بدن است که سرتاسر آن را پوشانده‌است و نسبت ب مواد بیرونی از خودش واکنش نشان می‌دهد درواقع پوست باعث می‌شود که شما بتوانید لوازم آرایشی را روی آن اجرا کنید اما اگر زمانی‌که به آن حساسیت نشان بدهد نه‌تنها باعث زیباتر شدن نمی‌شود بلکه مشکلات به دنبال دارد.

ارتباط حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی و نوع پوست

یک سری نکات وجود دارد که نیازی ندارد که شما متخصص و یا کارشناس باشید که بتوانید آن‌ها را درمان کنید و یا از مشکلات بروز حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی جلوگیری کنید درواقع وجود این مشکلات باعث می‌شود تا افراد بسیار ناراحت می‌شوند و حتی خیلی از آن‌ها بترسند. اگر شما به هر لوازم آرایشی مانند عطر و ادکلن حساسیت داشته باشید خیلی زود خودش را نشان می دهد.

از بروز مشکلات دیگری که ممکن است وجود داشته باشد پیشنهادی که ما به شما داریم این است که حتما نوع پوستتان را بشناسید اگر خودتان را بشناسید خیلی ساده و راحت بدون هیچ مسئله و بدون هیچ مشکلی می‌توانید لوازم آرایشی مورد نظرتان را استفاده کنید و ببینید لوازم آرایشی که قبلاً استفاده می‌کردید چه سبک و چه تیپ‌هایی داشتند.

این‌ها همه‌شان به کار شما می‌آید همچنین بدانید که برای پوستتان چه محصولاتی بهتر هستند اگر شغل به سراغ ناشناخته‌هایی هوی و بدون تحقیق و بررسی نروید خیلی ساده و راحت می‌توانید محصولات و لوازم آرایشی را تا آخر عمرتان استفاده کنید بدون این‌که یک‌دفعه هم حساسیت نشان دهید.

از فروشنده کمک بخواهید

اگر خریدهای لوازم آرایشی تان را به‌صورت حضوری انجام می‌دهید می‌توانید از فروشنده درمورد مدل لوازم آرایش سابقه‌ای ایجاد حساسیت و یا نکاتی این‌چنینی بپرسید درباری که از فروش شرایطی کلت می‌خوری و خلبان و تجربه بیشتری نسبت‌به شما در باره خرید و فروش لوازم آرایشی دارد و بهتان کمک می‌کند و با توجه به محصولاتی که قبلاً استفاده کرده‌اید یک راهکار اساسی در دست شما خواهد گذاشت.

حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی

جلوگیری از حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی

مقداری روی دستتان تست کنید

اگر می‌خواهید لوازم آرایشی که قبلاً نخریده‌اید و استفاده نکرده‌اید را بکار ببرید آن را روی یک تکه از پوست بدنتان به‌جز صورتتان تست کنید معمولاً برای تست کردن لوازم آرایشی از پوست دست بهره می‌برد شما باید مقداری از آن را روی دستتان تست کنید تا هم ببینید رنگ آن به پوست بدنتان می‌خورد و یا این‌که بدنتان چه مقدار واکنش و حساسیتی نسبت‌به آن دارند نکته‌ای که باید توجه کنید و اکثر افراد به آن توجه نمی‌کند لوازم آرایشی که از کیفیت و صحت آن مطمئن نیستید و نمی‌دانید که پوستتان به لوازم آرایشی و بهداشتی حساسیت نشان می‌دهد یا خیر و پیش‌از تست کردن مستقیماً به صورتتان نزنید.

خرید لوازم آرایشی برندهای معتبر

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود پوستتان حساسیت نگیرد و خیلی نکته عمومی است یعنی چه شما متخصص لوازم آرایشی باشی چه نباشی نکته‌ای به شما کمک می‌کند که شما محصولات خیلی خوبی بخرید این است که به سراغ لوازم آرایشی برند های معتبر بروی لوازم آرایشی برندهای معتبر در طراحی و ساخت آن‌ها از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده‌است که طبق آزمایشات زیادی روی پوست صورت می‌گیرد.

به همین دلیل زمانی‌که شما این محصولات را به خرید خیلی کمتر اتفاق می‌افتد که نسبتاً پوست شما به آن حساس شود چراکه این محصولات استانداردهای زیادی را رعایت کرده و فاکتورها و عوامل خیلی بالایی در طراحی و تولید آن دخیل هستند و شرایط و ضوابط سختگیرانه‌ای نسبت‌به برندهای غیرمعتبر برای آن‌ها وجود دارد به‌همین دلیل حتی اگر خرید آن‌ها هزینه بیشتری می‌خواهد اما به دلیل سلامت پوستتان و همین‌طور کیفیت بالای آن‌ها می‌ارزد که آن‌ها را تهیه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب