شرایط نگهداری از لوازم آرایش

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 17 مرداد 1400 توسط SORAYA

شرایط نگهداری از لوازم آرایش

لوازم آرایشی به ارتباط مستقیمی که با پوست دارند در نگهداری آن‌ها خیلی باید دقت کرد. این محصولات با توجه به کارکردی که دارند شرایط نگهداری آن‌ها نیز متفاوت می‌باشد. این محصولات همانند مواد غذایی دارای تاریخ مصرف مشخصی هستند و بعضی از آن‌ها بعد از باز شدن نباید در محیط باز نگهداری شوند. از گذشته رژلب‌ها در یخچال نگهداری می‌کردند. لوازم آرایشی را باید در محلی نگهداری کنید که دمای ثابتی داشته باشد و نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم باشد. زیرا تغییر دما بر روی ترکیبات لوازم آرایشی تاثیر می‌گذارد و غلظت آن‌ها را کم و زیاد می‌کند. حتما آن‌ها در جای خشک و خنک و به دور از نور و رطوبت قرار دهید. بعد از استفاده بلافاصله درب آن‌ها را ببندید تا خشک نشوند. هیچگاه این محصولات را در داخل حمام قرار ندهید زیرا رطوبت موجود در این محل باعث کپک در آن‌ها می‌شود این نکته راجب براش‌ها و پدهای اسفنجی نیز می‌باشد. از یخ زدگی این لوازم جلوگیری کنید محصولاتی مثل لوسیون و کرم‌ها بعد از یخ زدگی به حالت ناپایدار می‌رسند از قرار دادن این محصولات در کنار پنجره در فصل زمستان به شدت دوری کنید. این محصولات را به دور از دسترس کودکان قرار دهید چون در صورت خورده شدن باعث مسمومیت آن‌ها می‌شود.

 

لوازم آرایشی که در یخچال می‌شود گذاشت

برای شرایط نگهداری از لوازم آرایش لاک ناخن جزو لوازمی است که در یخچال می‌توان آن را نگهداری کرد چون گرما و نور خورشید ترکیبات لاک را تغییر می‌دهد و آن را ضخیم می‌کند. جاهای گرم باعث کاهش کارایی Spf در کرم ضدآفتاب می‌شوند و اثر گذاری آن را کم می‌کنند اگر می‌خواهید این کرم‌ها را مدت زیادی نگهداری کنید بهتر است آن‌ها را در یخچال قرار دهید. کرم‌های دور چشم نیز باید در مکان سردی نگهداری شوند. گرما و نور باعث ایجاد تغییر در مواد شیمیایی عطر و ادکلن می‌شود و بو و رایحه آن را تغییر می‌دهد برای جلوگیری از این تغییر بهتر است آن‌ها را در جای خنک نگهداری کنید. رژلب‌هایی را به صورت روزانه استفاده می‌کنید لازم نیست حتما در یخچال نگهداری شود اما اگر رژلبی را می‌خواهید مدت زمان زیادی نگهداری کنید بهتر است آن را در یخچال قرار دهید. محصولات آرایشی ارگانیک را برای افزایش طول عمر و حفظ کیفیت بهتر است در یخچال قرار دهید. همینطور می‌توانید محصولاتی مثل: کرم پودر، ریمل و خط چشم را بعد از باز شدن در یخچال نگهداری کنید این کار باعث می‌شود مدتی بیشتری بدون اینکه کیفیت آن‌ها تغییر کند از آن‌ها استفاده کنید. پنکیک‌ها، سایه‌های چشم و رژگونه را نباید در یخچال گذاشت بهترین مکان برای نگهداری آن‌ها جاهای خشک و به دور از نور خورشید می‌باشد. مدادهای آرایشی که برای چشم استفاده می‌شوند برای اینکه حالت نرمی خود را داشته باشند نباید در جای سرد قرار گیرند. بهتر است تمام لوازمی را که می‌خواهید در یخچال قرار دهید را در یک ظرف در بسته بگذارید و در قسمتی از یخچال قرار دهید که سرمای شدیدی ندارد و به دور از دسترس می‌باشد.

 

cosmetics eye shadow rouge brush

 

تاریخ انقضا

گاهی پیش آمده است که تاریخ انقضا لوازم آرایشی به خاطر استفاده مکرر پاک شده و یا برچسب آن جدا شده است. برای اینکه دچار مشکل در این زمینه نشوید به چند مورد از تاریخ انقضا محصولات آرایشی و بهداشتی اشاره می‌کنیم. کرم‌های صورتی که محفظه نگهدارنده آن‌ها به صورت کاسه‌ای است تا 9 ماه و کرم‌های صورت پمپی تا 12 ماه قابل استفاده هستند. تاریخ انقضا لوسیون‌های بدن بین 9 تا 12 ماه است و کرم‌های روز و شب را بین 6 تا 12 ماه می‌شود نگهداری کرد. ماسک‌های مختلف صورت از 6 تا 9 ماه تاریخ انقضا دارند. کرم‌ پودرها معمولا 12 ماه قابل استفاده هستند. تاریخ انقضا سایه چشم 3 ماه می‌باشد و رژگونه و پنکیک‌ها را تا 3 سال نیز می‌شود استفاده کرد. محصولاتی مثل: مداد ابرو و چشم، رژلب و مداد لب تاریخ انقضا 2 سال دارند. بهترین زمان استفاده پاک کننده‌های آرایشی 6 تا 9 ماه می‌باشد و ریمل و خط چشم را تا 6 ماه می‌شود استفاده کرد. کرم‌های ضدآفتاب بین 1 تا 3 سال تاریخ انقضا دارند که به برند آن‌ها و کیفیت آن‌ها بستگی دارد. در آخر نیز بهترین مدت زمان نگهداری عطر و ادکلن تا 3 سال می‌باشد و بعد از آن دچار تغییر بو و رایحه می‌شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب