لوازم آرایشی مناسب خودمان را بخریم با چند نکته ساده

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 10 تیر 1400 توسط SORAYA

چگونه لوازم آرایشی مناسب خودمان را بخریم

استفاده کردن از لوازم آرایش برای زیباتر شدن صورت است. برای تمام افراد نمی‌توان یک لوازم آرایش مشخص توصیه کرد و استفاده کردن از لوازم آرایش در همه افراد یکسان نیست و به نوع پوست، رنگ پوست و سبک زندگی آن‌ها بستگی دارد. با در نظرگرفتن نکاتی می‌توانید لوازم آرایش مخصوص خودتان را تهیه کنید. تناژ رنگی پوست‌تان را مشخص کنید رنگ پوست با تناژ پوست باهم متفاوت هستند. برای اینکار به رگ‌های دست خود نگاه کنید اگر رگ‌های شما به رنگ سبز است تناژ پوست شما گرم است اگر رگ‌های دست شما آبی رنگ است تناژ پوست شما سرد است و اگر رگ‌های دست شما هم سبز و هم آبی است تناژ پوست شما خنثی می‌باشد. برای مشخص شدن تناژ پوست می‌توانید لوازم آرایشی مناسب پوست خودتان را انتخاب کنید. تناژ پوست سرد بهتر است از سایه‌های صورتی استفاده کنند. تناژ پوست گرم می‌توانند از رنگ‌های طلایی و زرد استفاده کنند و تناژهای خنثی از ترکیب رنگ سرد و گرم می‌توانند استفاده کنند.

انتخاب لوازم آرایشی مناسب کرم پودر

برای انتخاب کرم پودر اولین قدم مشخص شدن نوع پوست است و در نظر گرفتن اینکه پوست شما چرب، خشک یا مختلط است و منافذ پوست شما چگونه است اگر منافذ پوست‌تان باز و بزرگ است پوست شما چرب است اگر منافذ ریزی دارید پوست‌تان خشک است و اگر منافذ کوچک و بزرگ دارید پوست‌تان مختلط می‌باشد. بعد از مشخص شدن نوع پوست باید کرم پودر مناسب را انتخاب کنید. برای پوست خشک از کرم پودرهای مایع و کرمی که خاصیت آبرسانی نیز دارند استفاده کنید برای افراد با پوست چرب کرم پودرهای پودری و مات و همینطور کرم پودرهای مایعی که بیس روغنی ندارند مناسب است که روی صورت حالت براقی نداشته باشد. پوست‌های مختلط بهتر است از کرم پودرهای مایع و پودری استفاده کنند. اگر می‌خواهید کرم پودری داشته باشید که هم پوشانندگی و هم ضدآفتاب باشد کرم پودرهای بی‌بی بهترین گزینه هستند. این کرم پودرها برای انواع پوست مناسب هستند. افرادی که پوست‌شان آکنه و جوش‍های ریز دارد از کرم پودرهای غلیظ که بافت صورت را یکدست و صاف می‌کنند استفاده کنند. دقت کنید کرم پودری که تابستان استفاده می‌کنید با کرم پودری که در زمستان استفاده می‌کنید متفاوت باشد.

لوازم آرایشی مناسب

انتخاب سایه چشم

انتخاب لوازم آرایشی مناسب چشم‌ به زیبایی آن‌ها کمک می‌کند و باعث نافذتر شدن چشم‌ها می‌شود. افرادی که رنگ چشم آن‌ها آبی و خاکستری رنگ است می‌توانند از پالت سایه رنگ‌های گرم مثل مسی و قهوه‌ای و همینطور از رنگ‌های پاستیلی مثل صورتی استفاده کنند. افرادی که چشم قهوه‌ای دارند از بیشتر پالت‌های رنگی سایه می‌توانند استفاده کنند. رنگ‌های قرمز یا متالیک به این رنگ چشم می‌آید. افراد با رنگ چشم سبز از سایه بنفش رنگ می‌توانند استفاده کنند رنگ بنفش پررنگ بیشتر تاثیر را در آرایش این چشم‌ها دارد. رنگ چشم عسلی با رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای و بنفش بیشترین تناسب را دارد. هنگام انتخاب سایه چشم به رنگ پوست خود هم دقت کنید افراد با پوست تیره از زدن سایه‌های دودی اجتناب کنند و افراد با پوست روشن از سایه‌های جیغ استفاده نکنند.

رژگونه

سعی کنید برای لوازم آرایشی مناسب رژگونه‌هایی انتخاب کنید که به رنگ طبیعی پوست شما بیاید. افراد با تناژ سرد باید رژگونه هلویی و صورتی بزنند و تناژ پوست گرم از رژگونه نارنجی، طلایی استفاده کنند. رژگونه به صورت پودری، کرمی، ژله‌ای یا مایع تقسیم می‌شوند. خانم‌ها با پوست معمولی یا چرب رژگونه پودری بهترین انتخاب برای آن‌ها است. برای پوست خشک و پوست‌هایی که چین و چروک دارد رژگونه کرمی مناسب است چون این نوع رژگونه‌ها دارای مرطوب کننده هستند. رژگونه‌های مایع و ژله‌ای ماندگاری بیشتری نسبت به دیگر محصولات دارند و در ترکیبات آن‌ها سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. در فصل بهار و تابستان از رنگ‌های صورتی، صدفی، مرجانی و هلویی بهتر است استفاده شود و در فصل پاییز و زمستان از رنگ‌های گرم استفاده شود. برای اینکه رژگونه روی پوست صورت خوب پخش شود و ظاهر یکنواختی ایجاد کند از قلم موی مناسب استفاده کنید. فاکتور مهم در انتخاب رژگونه باید به آن نیز توجه کرد رنگ موها می‌باشد رنگ موها با تناژ قرمز رنگ با رژگونه صورتی یا هلویی تناسب بیشتری دارد و رنگ موهای بلوند با رژگونه قهوه‌ای روشن بهتر است استفاده شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب