لوازم آرایشی و بهداشتی که هر خانمی باید داشته باشد

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 5 خرداد 1400 توسط SORAYA

هر لوازم آرایشی و بهداشتی که هر خانمی باید آن را داشته باشد

در حال حاضر بخش اعظمی از هزینه‌ها و دنیای شخصی خانم‌ها به لوازم آرایشی و بهداشتی آن‌ها اختصاص دارد. در دنیای محصولات آرایشی انواع و اقسام مدل‌های مختلفی وجود دارد که روز به ‌روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. بخشی از محصولات هستند که برای چشم‌ها می‌باشند و برخی دیگر فقط مخصوص لب هستند و برخی دیگر به‌ صورت کلی به پاکسازی و جوانسازی پوست اختصاص دارد و در واقع محصولات آرایشی برخلاف گذشته به طبقه ‌بندی مختلفی تقسیم می‌شود.

هر کدام از آن‌ها دریک زمان و برای یک‌جای خاصی به کار می‌رود؛ اما یکسری از لوازم‌های آرایشی وجود دارد که برای خانم‌هایی که علاقه به زیبایی و حفظ سلامت پوستشان دارند پیشنهاد می‌شود که آن‌ها را در پک لوازم آرایشی و بهداشتی خودشان داشته باشند هرچقدر بتوانند از این لوازم آرایشی به‌ خوبی استفاده کنند.

آن‌ها را در جاهای مناسب به کار ببرند و به ‌صورت درست در سلامت پوست و زیبایی شان تاثیر بیشتری خواهند گذاشت.

یکسری موارد هستند که شما با تهیه کردن لیست خرید و داشتن هر کدام از آن‌ها دیگر نیازی ندارید تا لوازم آرایش متفرقه و گوناگون بخرید بلکه اگر هر کدام از آن‌ها را داخل لوازم‌تون داشته باشید و استفاده کنید می‌توانید به پیشگیری از چین‌ و چروک و مشکلات پوست و آسیب به مشکلات پوست و زیبایی خودتان بیافزایید.

لوازم آرایشی و بهداشتی پاک‌ کننده صورت

اگر برایتان جالب باشد اما اولین لوازم آرایشی و بهداشتی که ما به شما معرفی می‌کنیم حتما در ست لوازم آرایشی تان داشته باشید پاک‌کننده صورت از همه شما برای زیبایی و پوشاندن عیوب صورت از لوازم آرایشی استفاده می‌کنید اما این لوازم آرایشی نباید پس‌از مدتی طولانی روی صورت بماند و شما باید قبل‌ از خواب آن‌ها را پاک کنید.

چون خوابیدن با آرایش یکسری عوارض بدی برای پوست و سلامتی آن دارد اگر شما به مدت ‌زمان طولانی با لوازم آرایشتان بخوابید؛ صورت شما به ‌مرور زمان چروک می‌شود و روی کیفیت آن تاثیر منفی می‌گذارد، حتی اگر اهل آرایش کردن و لوازم آرایش هم نباشید و یا این‌که روزانه و به مدت کم لوازم آرایش استفاده کنید بازهم به پاک ‌کننده صورت نیاز دارید.

چون ‌که در طول روز عرق چربی و آلودگی روی پوست شما می‌نشیند بدون آن که شما آن را حس کنید و یا این ‌که مراقبش باشید چون هوا در حال‌ حاضر آلودگی و آلاینده‌هایی دارد که برای پوست حساس بوده و باعث آسیب دیدن آن می‌شود. از این‌ رو شما به پاک ‌کننده صورت در هر وضعیتی نیاز دارید. پاک ‌کننده‌های صورت مدل‌های مختلفی دارند و در برندهای گوناگون و کیفیت‌های مختلف در بازار وجود دارند که شما باید با توجه به جنس پوستتون یکی از آن‌ها را استفاده کرده و هر شب به کار ببرید.

همچنین یکسری پاک‌کننده‌های صورت وجود دارند که به ‌صورت جیبی هستند و می‌توانید آن را در کیفتان بگذارید و در جاهایی که امکان شستن صورت وجود ندارد از آن به‌خوبی استفاده ببرید پاک ‌کننده صورت برای هر خانمی الزامی است.

کرم دور چشم

کرم دور چشم

مورد دیگری که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در زندگی‌تان داشته باشید کرم دور چشم است با شروع شدن زندگی و گذشت زمان و بالا رفتن سن پوست بیشتر در معرض تغییرات قرار می‌گیرد در واقع به ‌تدریج خشک و چروک تر می‌شود و اولین. از پوست که این چروک و خطوط را به ما نشان می‌دهند اطراف چشم است.

پوست اطراف چشم نازک و ظریف‌ تر از جاهای دیگر است و به‌سادگی و راحتی رطوبت خودش رو از دست می‌دهد از این‌ رو همه خانم‌ها نیاز دارند که کرم دور چشم را مصرف کند اما کرم دور چشم بیشتر برای کسانی است که سی ‌سالگی را آغاز می‌کنند و در دهه‌های بعدی امکان این‌رو دارند که به چروک دور چشم دچار شود به ‌همین دلیل اگر شما زیر سن ۳۰ سال هستید با توجه به پوستتان می‌توانید از کرم دور چشم استفاده کنید اما اگر بالای ۳۰ هستید حتما کرم دور چشم را در لوازم آرایشتان داشته باشید.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب یکی دیگر از لوازم آرایشی و بهداشتی است که شما باید حتماً آن را در لوازم آرایشتان داشته باشی مهم نیست که شما در طول روز از چه مدل لوازم آرایش و یا کرم پودری استفاده می‌کنید برخی از افراد علاقه ندارند که از خط چشم استفاده کند بلکه فقط در مجالس و یا میهمانی‌های رسمی به سراغ آرایش‌های غلیظ می‌روند.

برخی دیگرتمایل دارند که روزانه به سراغ خط چشم بروند و یا یکی از آرایش‌های سبک و روزانه هم در کنار آن استفاده کنند اما اگر هر کدام از این دو دسته باشید حتما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اشعه‌های مضر خورشید یکی از دلایل اصلی پیری پوست و ایجاد سرطان‌های پوستی به شمار می‌رود.

شما باید تحت هر شرایطی از پوست خودتان در مقابل این اشعه محافظت کنید از این‌ رو به شما کرم ضدآفتاب پیشنهاد می‌شود حتی در روزهای زمستانی که تابش خورشید شدید نیست باید از ضد آفتاب استفاده کنید تا در مقابل نور خورشید پوستتان را بتوانید محافظت کنید کرم ضدآفتاب به دو صورت است.

هم به ‌صورت رنگ پوست می‌باشد و هم به ‌صورت معمولی وجود دارد که می‌توانید ضد آفتاب‌هایی که کرم پودری هستند رو هم استفاده کنید و به‌ عنوان کرم پودرهم به کار بگیرید؛ حتی ضد آفتاب‌هایی وجود دارند که مخصوص کودکان است و آن را باید روی بدن کودکان ‌تان بزنید تا از سلامت پوست آن‌ها هم محافظت کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب