خرید عطر و ادکلن و هر آن چه که باید درباره آن بدانید

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 20 تیر 1400 توسط SORAYA

هر آنچه برای خرید عطر و ادکلن باید بدانید

استفاده از یک عطر یا ادکلن خوشبو باعث ایجاد حس خوشایندی در ذهن افراد می‌شود و همینطور اگر از یک عطر یا ادکلن نامناسب استفاده کنیم تاثیر نامطلوبی در ذهن افراد می‌گذارد. پس برای خرید عطر و ادکلن مناسب دانستن نکاتی لازم و ضروری می‌باشد. افراد با توجه به سن ، جنسیت و فصل اقدام به خرید عطر و ادکلن می‌کنند. قبل از خرید عطر و ادکلن آن را تست کنید.

مقداری از عطر و ادکلن را روی کاغذ تست بزنید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را بو کنید. برای اینکه عطر و ادکلن ماندگاری بهتری داشته باشند به نواحی خاصی از بدن مثل زیر گلو و مچ دست عطر بزنید. عطرهایی با رایحه تلخ از اسانس‌های خاصی درست شده‌اند که رایحه‌ای سنگینی دارند از این عطرها برای مراسم‌های رسمی استفاده می‌شود.

از عطر و ادکلن‌هایی با رایحه سرد و ترش که باعث رفع خستگی می‌شود برای باشگاه‌های ورزشی استفاده می‌شود. در هنگام خرید عطر و ادکلن، عطر نزنید چون تمام بوها با هم ترکیب می‌شود و در انتخاب عطر و ادکلن دچار مشکل می‌شوید. از فروشگاه‌های معتبر عطر و ادکلن بخرید که قیمت منصافانه دارند. از فروشنده کمک بگیرید معمولا فروشنده‌ها اطلاعات زیادی راجب محصولات دارند. سعی کنید از روی شیشه عطر را بو کنید. اگر از عطر و ادکلن‌های زیادی را بو کردید سعی کنید با بو کردن چند دانه قهوه بینی خود را تازه کنید. از فروشنده سمپل یا نمونه کوچکی از عطر یا ادکلن را بگیرید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

ادکلن مناسب فصل‌ها

یکی از نکات مهم استفاده از عطر و ادکلن این است که بدانید کدام عطر و ادکلن مناسب فصل گرم و کدام عطر و ادکلن مناسب فصل سرما می‌باشد. عطر و ادکلنی که رایحه شیرین دارند مناست فصل سرما هستند.

ماندگاری عطر و ادکلن در فصل سرما خیلی بیشتر است. برای فصل گرما از عطر و ادکلنی که رایحه خنک و ترش دارند استفاده کنید چون حس سرما و خنکی را به اطراف می‌دهند. عطر و ادکلن‌های ملایم که رایحه خنک و ملایمی از گل‌های ریحان، بنفشه و مگنولیا دارند مناسب فصل بهار هستند. در فصل تابستان عطرهای با رایحه ترنج،یاسمن و گل رز که رایحه خنک و ترشی دارند مناسب هستند.

عطر و ادلکن فصل پاییز رایحه‌ای از چوب صندل ، عنبر، نعناع هندی و گلسنگ دارد که رایحه گرم و ملایمی در فضا ایجاد پخش می‌کند. بهترین رایحه برای فصل زمستان رایحه دارچین، وانیل و عنبر است که رایحه گرم و شدیدی دارند.

خرید عطر و ادکلن

خرید عطر و ادکلن از نیل عرضه کننده عطر و ادکلن عمده

نگهداری عطر

هیچگاه عطر و ادکلن را در معرض نور خورشید قرار ندهید چون باعث از بین رفتن ساختار آن‌ها می‌شود و ماندگاری آن‌ها را از بین می‌برد. زمانی که از عطر و ادکلن استفاده می‌کنید درب را آن را بردارید. سعی کنید آن‌ها را در مکان خشک و خنک نگهداری کنید چون رطوبت باعث افت کیفیت عطر و ادکلن می‌شود. هیچگاه عطر و ادکلن را در سرویس بهداشتی قرار ندهید. برای اینکه عمر یک عطر و ادکلن را افزایش دهید بهتر است آن را در جعبه اصلی قرار دهید. شیشه عطر و ادکلن را بیش از حد تکان ندهید چون اینکار باعث اکسیداسیون آن‌ها می‌شود. اگر عطر و ادکلن دچار تغییر رنگ شد حتما جای آن‌ها را عوض کنید.

نت عطر و ادکلن

نت عطر و ادکلن رایحه‌ای است که در زمان‌های مختلف از خود پخش می‌کند هر عطر وادکلن سه نت دارد که با هم تناسب دارند. این نت‌ها شامل : نت اولیه یا ابتدایی، نت میانی و نت پایانی یا نت پایه می‌باشد. نت‌ها از زمان اسپری کردن عطر شروع می‌شوند و معمولا نت‌های اولیه ماندگاری کمتری نسبت به نت پایانی دارند.

نت میانی بعد از تمام شدن نت ابتدایی احساس می‌شود. نت پایانی بویی قوی‌تر از دو نت دیگر دارد و یک ساعت بعد از اسپری کردن احساس می‌شود. انتشار این نت‌ها در عطرها و ادکلن‌های مختلف متفاوت است و به کیفیت آن‌ها بستگی دارد. بهتر است عطر و ادکلن را روی نواحی مثل آرنج و مچ دست اسپری کنید. ماندگاری عطر و ادکلن به جنس پوست مثل خشک و چرب بودن آن نیز بستگی دارد.

عطر و ادکلن با رایحه ملایم مناسب استفاده روز هستند و عطر ادکلن با رایحه تند مناسب استفاده شب هستند. عطر و ادکلن زنانه طوری طراحی شده‌اند که به خوبی نشان دهنده لطافت زنانه هستند و معمولا رایحه گلی، میوه‌ای و وانیلی دارند. عطر و ادکلن را از فروشگاه‌های معتبر در حوزه عطر و ادکلن تهیه کنید اگر به صورت آنلاین خریداری می‌کنید به اصل بودن آن‌ها توجه کنید با توجه به تحریماتی که این روزها وجود دارد افراد سودجو عطر و ادکلن تقلبی را به جای اصل به مشتریان می‌دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب