خرید عطر و ادکلن و معیار های آن برای انتخاب درست

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 26 تیر 1400 توسط SORAYA

خرید عطر و ادکلن و معیارهای آن

از نکاتی هنگام خرید عطر و ادکلن باید به آن توجه داشت نوع پوست است رایحه عطر و ادکلن با توجه به نوع پوست افراد متفاوت است ممکن است عطر و ادکلن روی پوست شما یک رایحه داشته باشد و برای افراد دیگر آن رایحه را نداشته باشد.

میزان مرطوب بودن پوست در رایحه عطر و ادکلن تاثیر دارد هر چه رطوبت پوست بیشتر باشد رایحه عطر و ادکلن قوی‌تر است و هرچه رطوبت پوست کمتر باشد رایحه عطر و ادکلن ضعیف‌تر است. پوست‌های چرب با ادکلن سازگاری بیشتری دارند و ماندگاری بالاتری روی پوست چرب دارند ولی اگر روی پوست چرب ادکلن زیادی اسپری شود باعث ایجاد بوی نامطبوعی می‌کند.

افراد با پوست چرب بهتر است از عطر و ادکلن با رایحه میوه‌ای و گلی استفاده کنند و از رایحه مشک دوری کنند. برای افرادی که پوست خشک دارند عطر و ادکلن ماندگاری کمتری دارد و باید در طول روز عطر و ادکلن را هر چند ساعت یکبار تجدید کنند.  استفاده از عطر و ادکلنی که رایحه گرم دارند برای این افراد مناسب است.  برای افراد با پوست حساس باید مثل افراد با پوست خشک رفتار کنند و از عطر و ادکلن که ترکیبات طبیعی دارد استفاده کنند چون پوست این افراد حساس است بهتر از اسپری و ادکلن باهم استفاده نکنند چون باعث ایجاد آکنه و جوش می‌شود.

 

خرید عطر و ادکلن

خرید عطر و ادکلن از نیل

 

اصالت

برای خرید عطر و ادکلن مناسب و اصل باید معیارهایی را مد نظر داشته باشید و به آن‌ها توجه کنید یکی از راه‌های شناسایی عطر و ادکلن اصل شیشه آن است شیشه عطر و ادکلن اصل دارای شفافیت است شیشه عطر و ادکلن تقلبی نسبت به اصل آن شفافیت کمی دارد اگر آن را جلوی نور بگیرید کاملا متوجه کدری آن می‌شوید.

به چاپ اسم برند روی بدنه عطر و ادکلن توجه کنید در عطر و ادکلن اصل چاپ اسم عطر و برند کاملا به صورت برجسته و خوانا است به طوری اگر انگشت خود را روی آن بکشید کاملا برجستگی را لمس می‌کنید. نوع بسته‌بندی و جعبه عطر و ادکلن از راه‌های دیگر تشخیص عطر و ادکلن تقلبی است عطر و ادکلن اصل دارای بسته‌بندی‌های تمیز و با چاپ عالی هستند که پلاستیک شفافی روی کل جعبه پلمپ شده است داخل جعبه یک شناسنامه یا بروشور وجود دارد که محصول را معرفی می‌کند و همینطور یک مقوا در جعبه است که مخافظ شیشه عطر و ادکلن می‌باشد. درب عطر و ادکلن اصل با ظرافت خاصی طراحی شده است و بدون کوچک‌ترین زحمتی گذاشته و برداشته می‌شود در حالی موارد تقلبی دارای درب‌های بی‌کیفیتی هستند که در باز و بسته شدن مشکل دارند و یا تکان می‌خورند.

 

شناسایی

برای اینکه بتوانید در حوزه لوازم آرایشی، عطر و ادکلن راحت شناسایی کنید و درباره ماندگاری آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید باید با چند اصطلاح آشنایی داشته باشید. عطر و ادکلن براساس ماندگاری که دارند به چهار دسته تقسیم می‌شوند که به زبان فرانسوی نام گذاری شده‌اند و روی شیشه بیشتر عطر و ادکلن‌ها حک شده است.

این چهار دسته شامل homme، noir، jour و sport است. شناخت این چهار دسته در انتخاب عطر و ادکلن مناسب کمک می‌کند. homme برای عطر و ادکلن مردانه به کار می‌رود که دارای رایحه قوی هستند که از اسانس‌های سنگین در ترکیبات آن‌ها استفاده شده است. noir برای عطر و ادکلن زنانه که رایحه ملایم و گرمی دارند استفاده می‌شود و برای فصب سرد مناسب هستند. jour عطر و ادکلن اختصاصی زنانه می‌باشد که اسانس به کار رفته در آن‌ها برای زنان ماندگاری زیادی دارد و مناسب استفاده روزانه هستند. sport مناسب استفاده برای فعالیت‌های ورزشی است رایحه خنکی دارد و هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها می‌باشد.

 

خرید عطر و ادکلن

خرید عطر و ادکلن از لوازم ارایشی عمده نیل

 

منقضی شدن

از مواردی که نشان می‌دهد عطر و ادکلن فاسد شده است بوی شدید الکل است و بوی تندی دارد و رایحه عطر تغییر کرده است. از نشانه‌های دیگر تغییر رنگ مایع عطر و ادکلن است که در بیشتر مواقع تیره می‌شود. در انتهای بطری عطر و ادکلن ذراتی را مشاهده می‌کنید که قبلا وجود نداشتند.

میانگین مدت زمان انقضا عطر و ادکلن بین 3 تا 5 سال است و این زمان با کیفیت عطر و ادکلن ارتباط مستقیم دارد برخی از عطر و ادکلن‌ها بعد از گذشت یک سال فاسد می‌شوند و برخی دیگر تا چندین سال قابل استفاده هستند. خراب شدن عطر و ادکلن به محیط نگهداری آن‌ها نیز ارتباط دارد اگر در یک جای خنک و بدور از نور خورشید و رطوبت در جعبه اصلی خودشان باشند مدت انقضای آن‌ها خیلی بیشتر می‌شود و اگر در جای نامناسب باشند در مدت کمی با اینکه منقصی نمی‌شوند ولی کیفیت خود را از دست می‌دهند. هیچگاه عطر و ادکلن را در حمام و دستشویی قرار ندهید چون رطوبت باعث خراب شدن آن‌ها می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب