شناخت عطر و ادکلن

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 24 شهریور 1400 توسط SORAYA

طبع شناسی یکی از مباحث بسیار مهم در طب سنتی است که به کمک آن شما خوراک روزانه خود را جوری تنظیم می‌کنید که به واسطه آن از انرژی و سلامت لازم برخوردار باشید. نکته جالب این است که اگر طبع خودتان را دقیق بشناسید در انتخاب عطر هم موفق خواهید بود. اگر افراد گرم مزاج از عطرهای گرم استفاده کنتد ممکن است دچار سردرد شوند. استفاده از عطر سرد برای سرد مزاج‌ها هم باعث بی‌حالی می‌شود.
مغز ما از منابع مختلفی تغذیه می‌شود، یکی از آنها عطرها هستند. عطر مناسب باعث خوشحالی، انرژی، تیزهوشی، آرامش و صمیمیت در افراد می‌شود. در انتخاب طبع‌های مختلف عطر باید بسیار به طبع خود فرد هم دقت شود تا سلامت روان و جسم او در زمان استفاده از عطر حفظ شود.

عطرهای گرم را بشناسیم
معمولا رایحه‌‌ی ادویه‌های شرقی، شکلات، فلفل و چوب صندل گرم است. استفاده از عطرهای گرم در فصل‌های سرد و به افراد دارای طبع سرد پیشنهاد می‌شود. اگر افراد گرم مزاج از این عطرها استفاده کنند، ممکن است دچار سردرد و یا درد میگرن شوند. ماندگاری عطرهای گرم بیشتر است پس اسپری زیاد آن ممکن است آزار دهنده باشد. معمولا عطرها با تن گل یاس، مریم، محمدی و مشک‌ها دارای طبع گرم هستند.

عطرهای سرد را بشناسیم
رایحه‌ی عطرهای سرد در برخورد اول شبیه به بوی هندوانه و خیار و در کل میوه‌‌های خن‌ک می‌شود. عطرها ی سرد حس خنکی را در افراد بوجود می‌آورند. فصل گرم سال زمان مناسب استفاده از این عطرها است. از آنجا که ماندگاری این عطرها کمتر است، اسپری چندباره آن‌ها در روز مشکل‌ساز نخواهد بود.افراد سرد مزاج نباید ازیپ این عطرها استفاده کنند تا طبع آن‌ها از تعادل خارج نشود.

 

ترکیبات اصلی عطرها
عطرها از ترکیب چند مایع بدست می‌آید که هر کدام از آن‌ها وظیفه ایجاد یک خاصیت در عطر را بر عهده دارند. در ادامه قسمت‌های اصلی محتوای عطرها را معرفی می‌کنیم.
تاپ نوت همان اولین رایحه‌ای است که در برخورد با یک عطر به مشام افراد می‌رسد. در واقع برای دریافت نوت اولیه نیاز به تلاش زیادی ندارید.
میدل نوت رایحه‌ای است که کمی بیشتر نیاز به دقت دارد و دارای ماندگای زیادی است. اصولا از اسانس گل‌های یاس و بنفشه ساخته می‌شود.
نوت پایانی همان رایحه‌ای است که پس از گذشت مدت زمانی از زدن عطر حس می‌شود. بیشتر عطرهای گران قیمت همین حالت را دارند که پس از استفاده عطر آن‌ها تغییر می‌کند.
تثبیت کننده‌ها از اصلی‌ترین اجزای عطرها هستند که ماندگاری عطرها به آن‌ها وابسته است. میزان استفاده از تثبیت کننده‌ها است که مرغوبیت عطر را مشخص می‌کند. این تثبیت کننده‌ها یا از صمغ درختانی مثل صندل بدست می‌آیند و یا روغن طبیعی گیاهان هستند.

سیوتین اصلی‌ترین و موثرترین بخش یک عطر است که از بدن حیوانی به اسم سیویت گرفته می‌شود.
حلال‌ها تعیین کننده میزان ماندگاری عطر هستند. آب و الکل از اصلی‌ترین حلال‌ها هستند که با رقیق کردن روغن‌ها و عصاره‌ها عطرها را قابل پخش می‌کنند. بیش‌ترین بخش عطر حلال‌ها هستند. به طور کلی به این موضوع دقت کنید که هیچ شرکت و کمپانی بزرگ و موفقی حاضر به فاش کردن فرمول‌های خودش در زمینه تولید عطر را ندارد زیرا تجارت خود را در خطر می‌بیند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب