عطر و ادکلن و نکات طلایی آن

موضوع : مجله زیبایی نیل

ارسال شده در تاریخ 24 شهریور 1400 توسط SORAYA

عطر و ادکلن و نکات طلایی آن

تعریف عطر و ادکل و تفاوت عطر و ادکلن از آن دست مطالبی هستند که افراد کمی درباره آن‌ها اطلاعات دارند. در باور عامه ادکلن تنها مختص آقایان است و پرفیوم‌ها جزوه رایحه‌هایی هستند که فقط مورد استفاده خانم‌ها قرار می‌گیرند؛ که البته این تفکر اشتباه است و در ادامه اطلاعات تکمیلی و درست به شما گفته خواهد شد. ماده مایعی از تلفیق روغن‌های گیاهان طبیعی و مصنوعی، تقطیر گل‌های پرتقال، زنبق زرد و یاسمن بدست می‌آید که اگر الکل و ثابت کننده نیز به آن اضافه شود، رایحه‌ای که از آن در فضا می‌پیچد عطر نامیده می‌شود.

انواع عطر و تفاوت عطر و ادکلن
بسیار مهم است که تفاوت انواع عطر، قیمت، ماندگی و محل استفاده هر کدام را بدانید. با دانستن این مطالب هم از لحاظ اقتصادی و هم پرستیژ اجتماعی موقعیت خوبی پیدا خواهید کرد. در ادامه انواع عطر و یکی از مهم‌ترین مسائلی که بسیاری از افراد از آن بی‌اطلاع هستند، یعنی تفاوت عطر و ادکلن را بیان خواهیم کرد.
پرفیوم
یکی از انواع عطر، عطرهای پرفیوم هستند. این دسته از عطرها جزو رایحه‌های بسیار قوی شناخته می‌شوند. پرفیوم‌ها ترکیبی از ۲۰ ال ۴۰ در صدر اسانس روغن خالص هستند که همین موضوع غلظت و ماندگاری آن‌ها را بسیار افزایش داده است. دو ویژگی آخر که درباره آن ذکر کردیم قیمت این عطر را بسیار افزایش داده. پیشنهاده ما استفاده از پرفیوم‌ها در مهمانی و مجالس رسمی است.

ادو پرفیوم
این عطرها از لحاظ غلظت در رده دوم قرار می‌گیرند. اسانس روغن خالص آن‌ها ۱۵ الی ۲۰ درصد است بنابراین ماندگاری آن‌ها کمتر از پرفیوم است. رایحه‌ی ادو پرفیوم سبک است و الکل بیشتری در آنها استفاده شده است. از این عطرها نیز می‌توان در مهمانی‌های خاص استفاده کرد.
ادو تویلت
این دسته از عطر‌ها حاوی ۵ الی ۱۵ درصد اسانس روغن خالص هستند؛ در نتیجه ماندگاری آن‌ها ۴ الی ۵ ساعت است. رایحه این عطرها به سرد، گرم و یا معتدل بودن آن‌ها وابسته است. این عطرها از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر هستند.
ادکلن
اسانس روغنی کم و الکل زیاد از شاخصه‌های این نوع از عطرها است. ادکلن‌ها از لحاظ هزینه بسیار مناسب و اقتصادی هستند. اسانس آن‌ها بین ۲ الی ۷ درصد است و ماندگاری کمی دارند. از آنجا که بیشتر ادکلن‌ها برند مردانه هستند، در باور عامه ادکل تنها مختص مردان است که این تفکر خطا است.

اوفرش
در این نوع از عطرها تنها ۳ درصد عصاره وجود دارد و ماندگاری آنها بسیار کم و تنها مناسب فعالیت و قرار‌های روزانه و کوتاه است. هزینه این عطرها بسیار کم می‌باشد.

عطرهای سرد و گرم
شاید جالب باشد که بدانید طب سنتی و یادگاری باارزش طبع شناسی آن در انتخاب عطر مناسب شما بسیار با اهمیت است. همه ما شنیده‌ایم که این عطر گرم است و عطر دیگر سرد است. اما واقعا معنای دقیق سرد و گرم بودن عطر چیست؟
عطرها هم مانند انسان‌ها و غداها دارای طبع‌های مختلف هستند. عطرها به دوسته اصلی گرم و سرد تقسیم می‌شوند که از ترکیب عطر گرم و سرد، رایحه‌ای متعادل بوجود می‌آید که انتخاب بسیاری از افراد است. زندگی ما انسان‌ها در بسیاری از مواقع از طبیعت و رفتار‌ها و پدیده‌های آن موثر است. طبیعت همیشه الهام بخش بشر در زمینه‌های بسیاری بوده است. انوای عطر سرد و گرم نیز از روی رایحه‌های رایج در طبیعت گرفته شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنــدهای محبــوب